2024’ün ilk 24 gününde 6 bin metrekareden fazla alan orman sınırları dışına çıkarıldı!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla orman alanları satışa çıkarılmaya devam ediyor. 19 Ocak ve 24 Ocak tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları ile toplamda 6 bin 378 metrekare alan orman sınırları dışına, 325 bin 128 metrekare maliye hazinesi arazisi de özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldı.

Cumhuriyet’ten Sena Yaşar’a konuşan, CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, satışa çıkarılan kupon arazilerin 45 futbol sahası büyüklüğüne, orman arazisinin ise bir futbol sahası büyüklüğüne denk geldiğini belirterek, “Bu kararlar ile Bodrum, Marmaris ve Köyceğiz’de toplamda 12 parselde 325 bin 128 Metrekare Maliye Hazinesi olan alan özelleştirme kapsamında satışa çıkarıldı. Bu araziler ya denize sıfır ya da 500 metre uzaklıkta kupon araziler” dedi.

Muğla’nın “son sürat talan edildiğini” belirten Uzun, “Türkiye Yüzyılı Talan ve Rant Yüzyılı haline geldi. Muğla’nın en güzel yerleri satışa çıkarıldı. Bu alanların kimlere satılacağını tahmin etmek iktidarın geçmiş uygulamalarına bakarak mümkün. Resmi Gazete’ye bakmadan uyuyamaz olduk” diye konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x