Soykan Başar: Kenan Yıldız Almanya’da banko oynar

Kenan Yıldız’ı Türkiye’ye kazandıran milli takım antrenörü Soykan Başar, SÖZCÜ’ye konuştu.

Genç yıldızı anlatan Başar, “Kenan çok ofansif bir oyuncu ve topu aldığında direkt kaleyi düşünür. Gol vuruşları çok iyidir. Dikine gider ve güçlüdür. Cristiano Ronaldo tarzıdır ama ondan daha tekniktir. Kenan 18 yaşında ve büyük fark yaratıyor. Ama 12 yaşındayken de böyleydi. Alman Milli Takımı’na koy, banko 11’de oynar” dedi.

Halen U-19 Milli Takımı’nı çalıştıran Soykan Başar, Kenan Yıldız’ın keşfedilme sürecini şöyle anlattı:

“Kenan’ı kazandırmak çok zor oldu. Hem Bayern Münih hem de Alman Milli Takım yetkilileri bizden teklif gittiğinde zorluk çıkardı. 12-13 yaşlarından beri Kenan’ı takip ediyordum. Babası da bize, ‘Siz devreye girin’ dedi. Uzun uğraşlar sayesinde Kenan’ı kazandırdık.”

“ÜMİT VERMEK GEREK”

Milli takım antrenörlerinin yurt dışından gelen oyuncularla yakından ilgilenmek zorunda olduğunu kaydeden Soykan Başar şu ifadeleri kullandı:

“Bizim meselemiz sadece oyuncuyu ‘Getirmek’ değil. Biz oyuncularımıza sahip çıkıyoruz. Kenan’ın Türkiye’de kalması adına planlar ve stratejiler yapmasak biliyorduk gideceklerini. Hoca, oyuncu grubu ve ortam önemli. Bir de oyunculara ümit vermezsen elinde tutamazsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x